BİLİM / KÜLTÜR / SANAT

Dr. Öğr. Üyesi Sedat Hayran

Romantik şarkıların prensi. Popülaritesi çok yüksek olan genç, yakışıklı, karizmatik bir sanatçı, Türk şarkı söz yazarı, besteci, yorumcu, Klasik Türk Müziğinin gitar ve piyano virtüözü, modern müziğin filozofu ve duygu adamı. Milyonlarla ifade edilen genç neslin olmazsa olmazı, onların biricik sevgilisi.

Kimseyle arasına mesafe koymadan yaşıyor. Adı Fettah; Allah'ın 99 isminden biri. “Karmaşıklıkları çözen, kapılar açan” demekmiş. O, kapıları şarkılarıyla, beste ve güfteleriyle delip geçiyor. Konser vermediği şehir adeta yok. Nereye gitseniz karşınıza çıkıyor. Bazen görkemli, çok şık ve pahalı gece kulüplerinde, bazen küçük bir sahil kasabasında ya da plajda, hatta bir genç kızın telefonunda, radyolarda, Televizyon ekranlarında... Şarkıları herkesin dilinde. Bugüne kadar pek çok kişiye beste yapmış. 300'e yakın şarkı sözü yazmış. Murat Boz'dan Gülben Ergen'e Hande Yener’den Sibel Can'a, Sezen Aksu ve daha nicelerine. Aynı zamanda müthiş bir Fenerbahçe aşığı “One of Us” yani bizden biri İşte Fettah Can beyefendi.


Devamını oku

“Türk Sinema, Tiyatro ve Dizi Virtüözü, Türkiye’nin Ulusal Gururu, Tıpkı İsviçre Çikolatası Ve Bohemya Kristali Gibi Çok Özel Bir Marka, müthiş Fenerbahçeli işte Sayın, NEVRA SEREZLİ Hanımefendi.

O, Türk sinema, tiyatro ve dizi oyunculuğunun gönüllerde iz bırakan kült ismi. Sadece bir tiyatro fenomeni değil, dünya çapında büyük bir sanatçı. Batıda bile ender rastlanılacak bir aktris. Gerçek bir müzikal yıldızı ve doruktaki yerini korumuş, aldığı her rolde baş döndürücü bir oyun virtüözlüğü sergilemiş eşsiz bir ikon. Sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı kimlikleriyle çok boyutlu bir “Marka”. Sempatik, zeki, karizmatik, güler yüzlü hoş ve espritüel, sevgi dolu yüreği kibar kişiliğiyle rahat ve kendisiyle barışık, kompleksleri ve takıntıları olmayan, tarzıyla çok saygın bir insan, ayrıca çok keyifli, onunla birlikte olmak ve zaman geçirmek insana gerçekten büyük huzur ve mutluluk veriyor. Değerli sanatçımız Sayın Nevra Serezli hanımefendiyi siz değerli taraftarlarımız için bu ayın konuğu olarak “AKADEMİK VİZYON” da ağırladık.


Devamını oku

 

Global Arts & Entertainment dünyasının kült ismi. Şöhreti 16 yaşında mankenlikle yakaladı.Şöhreti 16 yaşında mankenlikle yakaladı. Daha 17’sinde Yeşilçam’dan üst üste teklifler alarak, çevirdiği 60 sinema filmi ve televizyon dizileriyle Türk gösteri sanatına bir girdi, pir girdi. 

Kendine özgü stiliyle büyük hayran kitlesi olan, sempatik, zeki, karizmatik, güler yüzlü hoş ve espritüel, aynı zamanda sevgi dolu yüreği, beyefendi ve kibar kişiliğiyle rahat ve kendisiyle barışık, kompleksleri ve takıntıları olmayan, gençleri yetiştirmeye önem verip ve özen gösteren tarzıyla çok saygın bir eğitmen.Makro vizyonu, şık giyimi, sürekli kendini yenileyen görünümü, değişime açık tavrıyla tiyatro, sinema için yaratılmış, hakikaten sahneleri ve ekranları duruşuyla, beden dilini müthiş kullanmasıyla dolduran batı sanatçılarımızdan,  yaşam koçluğu ve kurumsal danışmanlık, futbol yorumculuğu, moda, edebiyat, felsefe ve popüler kültürümüzün genç, karizmatik, yakışıklı ikonu. müthiş Fenerbahçeli sayın Hakan URAL beyefendi.


Devamını oku

Türk Pop Müziğin gönüllerde iz bırakan kült ismi. Dünya’da Tom Jones, Elvis Presley örneklerinde olduğu gibi popüler müzik kapsamında olabilecek her türlü işi içerecek ses sanatçısı, söz yazarı, besteci ve müzik yorumcusu ve Televizyon yapım ve sunucusu kimlikleriyle çok boyutlu bir marka.  

Kadife sesi ve hit şarkıları, fantastik tarzı, şık giyimi, sürekli kendini yenileyen görünümü ve değişime açık tavrıyla sahneler için yaratılmış, hakikaten sahneleri duruşuyla, koreografi kabiliyeti ve beden dilini müthiş kullanmasıyla dolduran batı şarkıcılarımızdan biri.Mükemmel vokali birbirinden kaliteli ve romantizmi ölümüne sevgiyi anlatan gayet zarif ve naif şarkıları yorumlayarak Türkiye’nin tartışılmaz en iyi vokali. Masum ve çocuksu yüzünden hiç eksik olmayan gülümsemesi, hayata bağlılığı ve içtenliği ise, tam bir İzmirli olduğunun açık göstergeleri. Her şeyden önemlisi yüreği Fenerbahçe sevgisiyle dolup taşan değerli sanatçımız,  Sayın Pınar AYLİN hanımefendiyi siz değerli taraftarlarımız için bu ayın konuğu olarak “AKADEMİK VİZYON” da ağırladık.


Devamını oku

 

O, bir genç. O, bir yakışıklı. O, bir karizmatik. Ve O Genç kuşağın Sevgilisi.

Yeşil sahalardan tiyatro sahnesine tesadüfen geldi. Çiçek Taksi diziyle tanındı. Doktorlar, Yahşi Cazibe, Türk Malı, Salih Kuşu gibi dizilerde gösterdiği performans ile 7’den 77’ye herkesin beğenisini toplayıp Türk halkının gönlünde taht kurdu. Tanrı vergisi yetenekleriyle “Arts & Entertainment” dünyasının yadsınamaz kült ismi oldu. Adeta gösteri sanatı için yaratılmış, hakikaten sahneleri ve ekranları duruşuyla, beden dilini müthiş kullanmasıyla dolduran batı sanatçılarımızdan biri. Türkiye’nin ulusal gururu ve müthiş Fenerbahçeli marka bir isim; İŞTE SAYIN BEKİR AKSOY.


Devamını oku

 

Harika sesi ve hit şarkılarıyla, fantastik tarzı, şık giyimi, sürekli kendini yenileyen görünümü ve değişime açık tavrıyla sadece müzikte değil moda dünyasında da hayranlarını sürükleyen bir ikon ‘’Türkçe-İngilizce-latin Pop Müzik-Grek Müzik-ve TSM ” gibi müzik tarzlarıyla dört kuşağa kendini sevdiren bir ekol.

 

Güler yüzlü, hoş, espritüel kişiliği ve kendine özgü müthiş korteks kullanım tarzıyla, her yaptığı olay oldu, her söylediği şarkı hit oldu. Mükemmel vokali birbirinden kaliteli ve romantizmi ölümüne sevgiyi anlatan şarkıları yorumlayarak Türkiye’nin ulusal gururu ve tartışılmaz en iyi vokallerinden biri; Her şeyden önemlisi kalbi Fenerbahçe sevgisiyle dolu olan, tıpkı İsviçre çikolatası ve Bohemya kristali gibi çok özel bir markayı, değerli sanatçımız Sayın Ziynet SALİ.. 


Devamını oku

 

Türtk oyuncu, Sunucu, Yapımcı, Komedyen ve Seslendirme Gibi Tanrı Vergisi Yetenekleriyle “Arts & Entertainment” Dünyasının Yadsınamaz Kült İsmi. O, Türkiye'nin en hiperaktif şovmeni 7’den, 77’ye herkesin sevgilisi.

Fantastik tarzı, şık giyimi, sürekli kendini yenileyen görünümü ve değişime açık tavrıyla sahneler ve televizyon ekranları için yaratılmış, hakikaten sahneleri ve ekranları duruşuyla, koreografi kabiliyeti ve beden dilini müthiş kullanmasıyla dolduran batı sanatçılarımızdan biri, sadece televizyon, sinema, tiyatroda değil moda, edebiyat, güzel sanatlar ve felsefe dünyasında da hayranlarını sürükleyen yılların eskitemediği bir ikon. Türkiye’nin ulusal gururu ve müthiş Fenerbahçeli marka bir isim;

İŞTE SAYIN MEHMET ALİ ERBİL.


Devamını oku
« geri 1 2 3 4 5 6 7 ileri »