BİLİM / KÜLTÜR / SANAT

Dr. Öğr. Üyesi Sedat Hayran

Mükemmel Bir Karizma ve Ses Tonuna Sahip Türk Tiyatro, Sinema ve Televizyonlarının Kült İsmi.

Onu değil Türkiye, tüm dünya biliyor. Türk eğlence hayatının innovatif trendi, kabare oyunları, sayısız radyo ve televizyon oyunu yazarlığı, seslendiricisi ve yönetmeni.TV'lerde çok tutmuş dizilerin vazgeçilmez başrol oyuncusu. Avrupa’nın önde gelen sanat ve kültür ülkelerinde sergilediği oyunlarını, dünya’nın tiyatro başkenti olan New York, Broadway’de  Amerikalıları kendisine hayran bırakan büyük üstat Neyzen Teyfik'in hayatı adlı eseriyle ünü dünya çapına yayıldı. Tiyatro, sinema ve televizyonlarda uzun yıllar yaptığı programları, müthiş korteks kullanımıyla DJ’lik icrası ve Rock müzik performansları, oynadığı müzikallerde seyirci üzerinde ciddi etki yapan söylediği şarkılarla müzik dünyasındaki yaratıcılığı, ilave olarak Basketbol sporunda ulusal takımda oynama başarısı ve sporcu kişiliği.Türk ve dünya yazarlarının modern oyunlarını sergileyip yöneten, sanat yaşamı boyunca yerli ve yabancı arenalarda sayısız en iyi oyuncu, en iyi yönetmen, en başarılı yapım dallarında “Premier Ödüllerini” toplayan, kültür ve sanat adına inanılmaz sinerjiler yaratan, müthiş bir konuşma ustası ve değerli bir sanat adamı. Moda, Müzik, Basketbol, Edebiyat ve Felsefe konularında yılların eskitemediği bir ikon. Türkiye’nin ulusal gururu, müthiş Fenerbahçeli, değerli sanatçımız Sayın Burak SERGEN.


Devamını oku

Bugün Onur ve Gurur Duyduğumuz, Tüm İnsanlığa Ait Türk Sinema, Televizyon Oyuncusu, Yönetmen, Yazar, Sanatçı ve Siyasetçimiz. Sanat, Siyaset ve Entertainment Dünyasının Çok Farklı Bir Portresi…

Kafanızdaki o klasik sanatçı ve siyasetçi imajını silin. Karizmatik bir ses tonu, 4 haneli rakamları çarpacak üstün bir zekâ, korteksleri şaşırtan güçlü bir hafıza, olağanüstü bir yetenek. İtalyan stili giyiniyor. Jest ve mimik kullanmayan bir sanatçı. Düşüncelerini, özelliklede olumsuz tepkilerini gözleriyle, suskunluğu ile anlatan bir tipleme. Karşısındaki insanla göz teması kurmaktan çekinmiyor. Ve iddialı… Hepsinden önemlisi yüreği Fenerbahçe sevgisiyle dolu.  İşte o isim değerli sanatçı ve siyasetçimiz sayın Berhan ŞİMŞEK.


Devamını oku

Global Arts & Entertainment Dünyasının Kült İsmi. Sahneleri ve Ekranları Duruşuyla, Koreografi Kabiliyeti ve Beden Dilini Müthiş Kullanmasıyla Dolduran Batı Sanatçılarımızdan, Yaşam Koçluğu ve Kurumsal Danışmanlık, Moda, Edebiyat Ve Felsefe Konularında Yılların Eskitemediği Bir İkon. Türkiye’nin Ulusal Gururu, T.C. DEVLET SANATÇI’mız Sayın ALİ POYRAZOĞLU.

17 yaşında sahneye adım attığı ilk günden bugüne kadar geçen 42 yıllık sanat hayatında, Tiyatro’dan Sinema’ya güler yüzlü, hoş, espritüel kişiliği, elastik zekâsı, kendine özgü müthiş korteks kullanım tarzıyla, her eserinde kahkaha tufanları estiren, her yaptığı olay olan, Türk ve dünya yazarlarının modern oyunlarını sergileyip yöneten, sanat yaşamı boyunca yerli ve yabancı arenalarda sayısız en iyi oyuncu, en iyi yönetmen, en başarılı yapım ödüllerini toplayan, anlatanla dinleyeni; oyuncuyla seyirciyi, uyuşmazmış gibi görünen şeyleri bir araya getirerek inanılmaz sinerjiler yaratan müthiş bir konuşma ustası. 


Devamını oku

O, Türk Tiyatro ve Sinemasını dört kuşağa sevdiren bir Mega Star. Her oyunu gişe hasılatı, her televizyon dizi ve sinema filmi reyting rekorları kırdı. O, Türkiye’nin yıllar öncesinde Avrupa Birliğine açılan ilk kapısı oldu. 

Olayların, insanların, durumların gülünç yanları­nı ortaya koyan, insanları güldürürken düşündürmeyi başaran, toplumsal bozuklukları, kişisel zaafları komedi, mizah ve güldürü sanatı formasyonuyla ön plana çıkartıp; anlatanla dinleyeni; oyuncuyla seyirciyi, uyuşmazmış gibi görünen şeyleri bir araya getirerek inanılmaz sinerjiler yaratan müthiş bir konuşma ustası.Güldürmeyi Zekâyla Birleştiren, Sadece Tiyatro, Sinema ve Televizyon Duayenliği Değil, Sanatçı Duruşu ve Vizyonuyla da Takdir Toplayan, Olumlu Yaklaşımı ve Yapıcı Kişiliğiyle;  Türkiye’nin Ulusal Gururu olan, Müthiş Fenerbahçeli, T.C. Devlet Sanatçımız Sayın; Zeki ALASYA. 


Devamını oku

Türk Tiyatro ve Sinema Tarihine Yarım Asırlık Sanat Geçmişiyle Büyük Hizmetler Veren Mizah ve Güldürü Sanatının Yadsınamaz Büyük Ustası, Sinema ve Tiyatro Oyuncusu, Yazar, Öğretmen ve Şair Kimlikleriyle Çok Özel Bir Marka.

Makro Vizyonu, Şık Giyimi, Sürekli Kendini Yenileyen Görünümü, Değişime Açık Tavrıyla Tiyatro ve Sinema İçin Yaratılmış, Hakikaten Sahneleri ve Ekranları Duruşuyla, Koreografi Kabiliyeti ve Beden Dilini Müthiş Kullanmasıyla Dolduran Batı Sanatçılarımızdan biri. Türkiye'deki Gösteri Sanatlarının Gelişimine ve Yeni Yeteneklerin Ortaya Çıkmasına Büyük Katkı Sağlayan Gençleri Yetiştirmeye Önem Veren Çok Saygın Bir Eğitmen. Çağdaş Türkiye sanatının yükselmesi için büyük titizlikle sürdürdüğü çalışmaları ve elde ettiği uluslar arası başarılarıyla ülkemizin gözbebeği Sayın Müjdat GEZEN. 

 


Devamını oku

 

Türk Tiyatro, Sinema Ve Televizyon Dünyamızın Ünlü Komedyeni; Mizah Ve Güldürü Sanatının Yadsınamaz Kült İsmi, Ülkemizin Ulusal Gururu, İşte Sayın Oya Başar.  

Evet; “Oya Başar”Denildiğinde Akla Neler Gelmiyor ki. En Başta Türk Televizyonlarının Fenomeni Olmuş “Olacak O Kadar” Programındaki Kılıktan, Kılığa Girdiği Çok Sayıdaki Karakter Betimlemeleri..Sesini Çıkaramayan Türk Kadınının Sesi Olmuş, Sistemin Bozukluklarına Ayna Tutmuş Bir Kadın Olarak Hafızalarda Yer Etti. Otoriter, Dominant, Ama Sert Mizacının Arkasında Aslında Pırlanta Gibi Bir Kalbi Var Değerli Sanatçımızın. 


Devamını oku

Klasik Batı Müziğinin Piyano Ve Trompet Virtüözü, Dünya Genelinde Milyonların Sevgilisi, Meşhur ENBE Orkestrası’nın Şefi, Ulusal Tenisçi Ve Opera Sanatçımız, Sayın BEHZAT GERÇEKER.

1993 yılında sayın Engin Titiz ile kurduğu ENBE orkestrasının şefliğini yapan, yurt içi ve yurt dışında imza attığı birçok başarılı projeler ile ödüllere doymayan, dünya starlarına yaptığı hit besteleriyle gündeme oturan, kendine özgü stili ve yaratıcı özelliğiyle pek çok operaya, müziğe ve dansa hizmetler sunan, gençleri yetiştirmeye önem veren çok saygın bir eğitmen. Müziğin yanı sıra tenis sporunda adını duyurup ulusal takım formasını giyen dünya tenis yarışmalarına katılarak ülkemizi temsil eden başarılı bir sporcumuz. Karizmatik, güler yüzlü, ayrıca çok keyifli, onunla birlikte zaman geçirirken insana gerçekten büyük huzur ve mutluluk veren değerli müzik ve spor adamı. Sayın Behzat Gerçeker beyefendiyi siz değerli taraftarlarımız için ayın “VIP KONUĞU”nda ağırladık.


Devamını oku

Umudun, Barışın, Güneşin Türkülerini Söyleyen Yılların Eskitemediği Bir İkon. Sadece Şarkılarıyla Değil, Sanatçı Duruşu Ve Vizyonuylada Takdir Toplayan Anadolu Rock, Türk Halk Müziği Ve Özgün Müziğin Kült İsmi.  Türkiye’nin Ulusal Gururu, Sayın Edip AKBAYRAM.

“Kadife Sesi Ve Hit Şarkılarıyla Anadolu Rock, Türk Halk Müziği Ve Özgün Müziğin Kült İsmi. Fantastik Tarzı, Şık Giyimi, Sürekli Kendini Yenileyen Görünümü Ve Değişime Açık Tavrıyla Sahneler İçin Yaratılmış, Hakikaten Sahneleri Duruşuyla, Koreografi Kabiliyeti Ve Beden Dilini Müthiş Kullanmasıyla Dolduran Batı Şarkıcılarımızdan biri, Sadece Müzikte Değil Moda, Edebiyat Ve Felsefe Dünyasında Hayranlarını Sürükleyen Yılların Eskitemediği Bir İkon. Türkiye’nin Ulusal Gururu Ve Müthiş Fenerbahçeli” İŞTE SAYIN EDİP AKBAYRAM.


Devamını oku

Klasik Batı Müziğinin Piyano Virtüözü, Türkiye’nin Ulusal Gururu, Tıpkı İsviçre Çikolatası Ve Bohemya Kristali Gibi Çok Özel Bir Marka, Devlet Sanatçımız Sayın, İDİL BİRET. 

“Onu toplumumuz harika çocuk olarak bağrına bastı, sınırlarımızın ötesindeki başarılarını yıllar boyu alkışladı. Beş yaşından beri piyanosunun tuşlarıyla özdeşleşti; Türkiye’nin adını bir kültür elçisi olarak dünyanın dört bir yanına taşıdı. Rekor sayıda uluslar arası ödüller alıp,  dünya genelinde milyonların sevgilisi, Türkiye’nin ulusal gururu oldu. Ülke içinde de en uzak köşelere gidip her türlü koşula katlanarak, sesi çıkmayan piyanolarda bile çaldı. Olumlu yaklaşımı, yapıcı kişiliği ile dinleyicisiyle olduğu kadar meslektaşlarıyla da barışık, çok özel bir kimlik, Devlet Sanatçımız Sayın Biret hanımefendi.”


Devamını oku

"Harika Sesi, Hit Şarkıları, Fantastik Tarzı, Şık Giyimi, Sürekli Kendini Yenileyen Görünümü ve Değişime Açık Tavrıyla Sadece Müzikte Değil, Edebiyat, Futbol ve Moda Dünyasında da Hayranlarını Sürükleyen Yılların Eskitemediği Bir İkon." İşte Sayın Alpay NAZİKİOĞLU....

“Türk Pop Müziğinin Gönüllerde İz Bırakan Kült İsimi, Dünyada Tom Jones, Elvis Presley Örneklerinde Olduğu Gibi Popüler Müzik Kapsamında Olabilecek Her Türlü İşi İçerecek Bir Yorumcu. Herkes Onu Alpay Adıyla Tanıdı. Söz Yazarı, Besteci, Yorumcu, Ulusal Takım Futbolcusu, Edebiyatçı-Yazar, Reklamcı Ve Hukukçu Kimlikleriyle Çok Boyutlu Bir Marka. Sempatik, Zeki, Karizmatik, Güler Yüzlü Hoş Ve Espritüel, Sevgi Dolu Yüreği Beyefendi Ve Kibar Kişiliğiyle Rahat Ve Kendisiyle Barışık, Kompleksleri Ve Takıntıları Olmayan, Tarzıyla Çok Saygın Bir İnsan, Ayrıca Çok Keyifli, Onunla Birlikte Olmak Ve Zaman Geçirmek İnsana Gerçekten Büyük Huzur Ve Mutluluk Veriyor.”


Devamını oku
« geri 1 2 3 4 5 6 7 ileri »